Johdatus digitaalisen markkinoinnin ja myynnin työkaluihin (5 op)

Toteutuksen tunnus: TOO8PO802-3003

Toteutuksen perustiedot


Ilmoittautumisaika
01.08.2020 - 01.04.2021
Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
Ajoitus
24.08.2020 - 30.07.2021
Toteutus on päättynyt.
Opintopistemäärä
5 op
Toimipiste
Porvoon toimipiste
Opetuskielet
suomi
Paikkoja
15 - 50
Koulutus
LIIPO Liiketalouden koulutusohjelma
Opettajat
Tiina Jokinen
Ryhmät
NONSTOP
NONSTOP -toteutus
PO8
Porvoo Free Choice Studies / Vapaasti valittavat (PO8)
VIRTUAL
Virtuaalitoteutus
Opintojakso
TOO8PO802

Arviointiasteikko

H-5

Aikataulu

Nonstop -opintojakso (lukukausi 2020 - 2021)

Toteutustavat, näyttö ja opinnollistaminen

Opintojakso on nonstoppina pyörivä virtuaalikurssi ja se on mahdollista suorittaa kokonaan verkossa.

Oppimateriaalit

Moodlen luentokalvot + muu linkitetty materiaali
Verkkotutoriaalit
Muu aiheeseen liittyvä materiaali

Opetusmenetelmät ja ohjaus

Opintojakson tavoitteena on tutustua digitaalisuuden tuomiin mahdollisuuksiin liiketoiminnassa ja erityisesti pienen yrityksen näkökulmasta. Kurssilla tutustutaan digitaalisen markkinnoinnin ja myynnin työkaluihin ja käydään läpi keskeisimmät digitaalisen markkinoinnin mittarit ja mittaamisen työkalut. Opintojaksoon sisältyy yhden Google -sertifikaatin suorittaminen.

Tenttien ajankohdat ja uusintamahdollisuudet

Arviointiperusteet: 40 % viikkotehtävät (palautetaan Moodleen palautuskansioon jokaisen viikon kohdalla, 5 viikkotehtävää), 30 % tentti (tentti on suoritettavissa virtuaalisesti), 30 % Googlen sertifikaatin suorittaminen verkossa.

Oppimistehtävät

Opintojakson voi kokonaan suorittaa verkossa palauttamalla tehtävät ja sertifikaatin sekä tekemällä virtuaalitentin.
Viikon tehtävät ja palautuskansio löytyvät jokaisen viikon kohdalta. Opintojakson suorittamiseksi viikkotehtävät + virtuaalitentti + todistus sertifikaatin suorittamisesta pitää olla palautettu. Virtuaalitoteutuksessa on mahdollisuus saada ohjausta sopimuksen mukaan.

Arviointitavat

Arvosana 1
Opiskelija on palauttanut puolet vaadittavista tehtävistä ja tentti suoritettu.
Arvosana 3
Opiskelija on palauttanut 75 % vaadittavista tehtävistä, suoritttanut tentin ja osan sertifikaatista.
Arvosana 5
Kaikki tehtävät on palautettu, tentti suoritettu ja sertifikaatti läpäisty.

Siirry alkuun