•   Ideointi ja innovaatiot DIG017AS2A-3002 25.03.2024-17.05.2024  2   (AVOINAMK, ...) +-
    Osaamistavoitteet
    Opintojakson suoritettuaan opiskelijalla on käsitys ideoinnin roolista arkipäivän innovaatioiden kehittämisessä. Opiskelija osaa käyttää muutamaa keskeistä ideoinnin työkalua ja hyödyntää ideoiden jatkokäsittelyssä hyödyllisiä työkaluja. Opiskelija suhtautuu ideointiin ja innovointiin uteliaan positiivisesti ja pyrkii jatkuvasti löytämään sopivia ideointikohteita.
    Sisältö
    Innovaatiotoiminnan käsitteet, vaiheet ja vaatimukset, ideointi- ja analyysimenetelmät ja jäsentelyn apuvälineet sekä niiden käyttö
    Lisätiedot
    Opintojaksojen contact-, online- ja blended-toteutuksilla edellytämme läsnäoloa lukujärjestykseen merkityillä opetuskerroilla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 25 % , arvosanasi laskee yhdellä numerolla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 50 %, opintojakso hylätään.

    Toimipiste

    Pasilan toimipiste

    Opetuskieli

    Suomi

    Ajoitus

    25.03.2024 - 17.05.2024

    Ilmoittautumisaika

    02.01.2024 - 22.03.2024

    Ryhmä
    • AVOINAMK
    • VIRTUAL
    • INSTRUCTED
    Opettaja

    Heikki Hietala

    Paikkoja

    30 - 100

    Koulutus

    AVO Avoin ammattikorkeakoulu

    T&K-osuus

    0.00 op

    Virtuaaliosuus

    2.00 op

    Arviointiasteikko

    H-5