Kestävän ja vahvan henkilöbrändin suunnittelu (5op)

Toteutuksen tunnus: ENT026AS2A-3001

Toteutuksen perustiedot


Ilmoittautumisaika
01.01.2025
Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
Ajoitus
12.01.2026 - 15.05.2026
Toteutus ei ole vielä alkanut.
Opintopistemäärä
5 op
Toimipiste
Verkkokampus
Opetuskielet
suomi
Paikkoja
30 - 100
Koulutus
AVO Avoin ammattikorkeakoulu
Opettajat
Atte Varsta
Ryhmät
NONSTOP
NONSTOP -toteutus
VIRTUAL
Virtuaalitoteutus
Opintojakso
ENT026AS2A

Arviointiasteikko

H-5

Aikataulu

Koko lukukauden kestävä non-stop virtuaali. Opintojaksolle voi ilmoittautua koko lukukauden ajan. Opintojakson voi suorittaa täysin omalla ajalla ja omassa tahdissa lukukauden aikana annettujen päivämäärien rajoissa.

Toteutustavat, näyttö ja opinnollistaminen

VIRTUAL / VIRTUAL INSTRUCTED /VIRTUAL NONSTOP
Opintojaksoon voi ilmoittautua joustavasti lukauden aikana. Opiskelua itsenäisesti verkossa (Virtual). Voit suorittaa opintojakson omalla ajalla ja omassa tahdissa toteutuksen määräaikojen puitteissa.

OPINTOJAKSON NÄYTTÖ
Mikäli osaat jo tämän opintojakson sisällöt sekä osaamistavoitteet, voit näyttää osaamisesi suoritamalla Moodlessa olevat tehtävät.

Intro

Meillä kaikilla on maineeseen perustuva henkilöbrändi. Olitpa sitten asiantuntija tai yrittäjä oman osaamisen kaupallistaminen on itselleen merkityksellisen elämän rakentamista. Tämän prosessin ytimestä löytyy henkilöbrändi. Mitä kestävämmästä ja merkityksellisemmästä henkilöbrändistä on kysymys, sitä helpompaa on ammattilaisuuden ja työuran rakentaminen. Tämä opintojakso antaa ymmärryksen brändin merkityksestä elämässä, sen kytkeytymisestä liiketoimintaan ja opit laatimaan kestävän henkilöbrändisuunnitelman.

Oppimateriaalit

Tarvittava oppimateriaali on Moodlessa ja opettajan suosittelema muu materiaali.

Opetusmenetelmät ja ohjaus

Non-stop virtuaali toteutus, kokonaan verkossa suoritettava. Opintojakso suoritetaan omalla aikataululla lukukauden aikana. Mukana pohdintatehtäviä ja laajempi henkilöbrändin analysointi- ja suunnittelutehtävä. Ei kontaktiopetusta.

Työelämäyhteydet

Tehtävät tehdään työelämään pohjautuviin tietoihin.

Tenttien ajankohdat ja uusintamahdollisuudet

Toteutuksellaa ei ole tenttiä. Arviointi perustuu oppimistehtäviin ja laajempaan kirjalliseen henkilöbrändin suunnittelutehtävään.

Kansainvälisyys

-

Toteutuksen valinnaiset oppimistavat

Ei valinnaista toteutusta. Sisällön hallitseva opiskelija kykenee suorittamaan tehtävät itsenäisesti ja ripeästi omalla ajalla. Mikäli hallitset opintojakson osaamistavoitteet voit suorittaa toteutuksen näytöllä. Näyttö on sama kuin opintojakson tehtävien suorittaminen.

Oppimistehtävät

Oppimateriaaliin perustuvia pohdintatehtäviä, jotka johdattelevat laajempaan kirjalliseen henkilöbrändin suunnittelutehtävään.

Arviointitavat

-

Go back to top of page