Tämä opintojakso kuuluu kaikkiin Haaga-Helian tutkintoihin ja opiskelija voi osallistua mille tahansa toteutukselle. Tämä kyseinen toteutus on suunnattu restonomitutkinnon opiskelijoille. Tämä tarkoittaa, että alakohtaisuus on otettu huomioon materiaalien ja harjoitusten sisällöissä.
Opiskelu tapahtuu pääasiassa 5 kontaktikerran ympärillä itsenäisesti. 5 kontaktikerralla viedään pääasiassa käytäntöön opittua, esitetään tehtäviä, saamme vieraita.
Opettajan materiaalit, lisäksi suositeltavia myynnin kirjoja jotka auttavat tehtävien tekemisessä. Kirjalista Moodlessa.
Työelämän esimerkkejä materiaaleissa. Tehtäviä tehdään valittuun kohdeyritykseen.
Haagan toimipiste
Kaikilla opiskelijoilla on yksi tentti aiheesta asiakaskokemus. Sen voi suorittaa joustavasti tietyn aikaikkunan sisällä.
Opiskelija voi valita tenttipainotteisemman tai ryhmätyöpainotteisemman työskentelyn tehtävissä. Jos valitsee tenttipainotteisemman, on 2-3 tenttiä asiakaskokemuksen tentin lisäksi, nekin voi suorittaa joustavasti tietyn aikaikkunan sisällä.
Suomi
Kansainvälisiä esimerkkejä käytetään materiaaleissa.
13.01.2025 - 16.05.2025
OT1: Moodle-tentti asiakaskokemuksesta OT2 A-vaihtoehto: 3-4 hengen ryhmässä työstettävä myyntikansio, Power Point OT2 B-vaihtoehto: yksilönä suoritettavat tentit OT3: Myyntineuvottelu myyjän ja asiakkaan välillä; opiskelijan on esitettävä vähintään myyjän rooli
02.01.2025 - 10.01.2025
Kontaktitunnit Haagassa:
ma 3.2. klo 8-10.45
ma 3.3. klo 8-10.45
ti 25.3. klo 11-13.45
ti 15.4. klo 11-13.45
ti 13.5. klo 11-13.45
- Näyttö, jos osaaminen on hankittu jo aiemmin
- Virtuaalitoteutus
- Monimuotototeutus online-opetuksena
- Päivätoteutus luokkaopetuksena
Sonja Haaksluoto
15 - 40
RESRU Restonomi ruokatuotanto
0.00 op
0.00 op
H-5