Kaarlejärvi & Salminen: Älykäs taloushallinto
Muu opettajan osoittama materiaali
Kurssilla harjoitellaan toiminnanohjausjärjestelmän käyttöä prosessien kehittämisen näkökulmasta sekä analysoidaan niitä palvelumuotoilun menetelmiä käyttäen.
Pasilan toimipiste
Kurssilla ei ole erillistä tenttiä, vaan se suoritetaan oppimistehtävien ja moodletenttejä tekemällä.
Suomi
Kurssilla opitut asiat toimivat sekä Suomessa että kansainvälisesti.
18.08.2025 - 10.10.2025
Alustavat tehtävät, muutokset mahdollisia: Osto- ja myyntiprosessin mallintaminen. ERP (SAP) harjoituksia. Palvelumuotoilun tiimityö ja moodletentti. Prosessien kehitysmenetelmät moodletentti. Prosessien kuvaus ja kehittämisprojekti
Lukujärjestyksen mukaisesti
Mikäli omaat kurssikuvauksen mukaiset osaamiset ja sinulla on näistä käytännön kokemusta, ole yhteydessä kurssin opettajaan ennen kurssia tai kurssin alussa AHOT-menettelyä varten (AHOT =aikaisemmin hankitun osaamisen tunnistaminen).
Nina Wildeboer
15 - 45
Kurssin arviointi perustuu oppimistehtäviin ja projektiin.
TRALI Business Administration
0.00 op
0.00 op
H-5