AnniskelupassiLaajuus (0 op)

Opintojakson tunnus: HOS003RE1A

Opintojakson perustiedot


Laajuus
0 op
Opetuskieli
suomi

Osaamistavoitteet

Osaa anniskelutoimintaan liittyvät asiat voimassa olevien sääntöjen ja lakien mukaisesti.
Omaa pätevyyden anniskelun vastaavaksi hoitajaksi.
Osoituksena osaamisesta ja hyväksytystä suorituksesta opiskelija saa virallisen todistuksen, joka tunnetaan nimelllä anniskelupassi.

Sisältö

Anniskelumyynnin käytännön säännöt.
Erityyppiset anniskeluluvat ja -alueet.

Lähtötaso ja sidonnaisuudet muihin opintojaksoihin

Ei määritettyä lähtötasoa, ei sidonnaisuuksia

Toteutustavat, näyttö ja opinnollistaminen

Anniskelupassi suoritetaan osallistumalla luennoille ja/tai perehtymällä aiheen aineistoon, jonka jälkeen suoritetaan anniskelupassitentti.

Mikäli sinulla on jo anniskelupassi, käy näyttämässä se opintotoimistossa, niin saat merkinnän siitä opintorekisteriisi. Tämä on tärkeä tehdä,sillä Haaga-Helian pitää varmistaa, että jokaisellla valmistuvalla restonomilla on anniskelupassi suoritettuna.

Arviointikriteeri, hyväksytty/hylätty

Opintojaksojen CONTACT, ONLINE ja BLENDED -toteutuksilla edellytämme läsnäoloa lukujärjestykseen merkityillä opetuskerroilla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 25% arvosanasi laskee yhdellä numerolla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 50%, opintojakso hylätään.

Tentti hyväksytty/hylätty

Oppimateriaalit

Ilmoitetaan kukin toteutuksen yhteydessä.

Siirry alkuun