Finance and Accounting ProjectLaajuus (5 - 10 cr)

Course unit code: ECO013AS3A

General information


ECTS credits
5 - 10 cr
Teaching language
Finnish

Learning objectives

Opintojaksolla opiskelija kerryttää asiantuntijaosaamistaan oman henkilökohtaisen opiskelusuunnitelmansa tavoitteiden mukaisesti. Tarkemmat tavoitteet sovitaan aina toteutuskohtaisesti opiskelijan tai opiskelijaryhmän ja opintojakson opettajan välillä.

Contents

Sisältö ja laajuus suunnitellaan toteutus- ja opiskelijalähtöisesti. Se voi olla esimerkiksi:

- toimeksiantona toteutettava projekti
- tapahtuman suunnitteleminen ja/tai osallistuminen tapahtumaan
- osallistuminen kilpailuun
- osaamisen osoittaminen ja vahvistaminen erityisen standardin tai sertifikaatin mukaisesti.

Implementation methods, demonstration and Work&Study

Contact, Contact blended, Online, Online blended, Virtual. Opintojakso perustuu itsenäiseen tai ryhmämuotoiseen projektityöskentelyyn sekä opinnollistamiseen, joihin voidaan yhdistää näyttöjä.

Assessment criteria - grade 1

Opintojaksojen CONTACT, ONLINE ja BLENDED -toteutuksilla edellytämme läsnäoloa lukujärjestykseen merkityillä opetuskerroilla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 25% arvosanasi laskee yhdellä numerolla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 50%, opintojakso hylätään.

Assessment criteria, approved/failed

Opintojaksojen CONTACT, ONLINE ja BLENDED -toteutuksilla edellytämme läsnäoloa lukujärjestykseen merkityillä opetuskerroilla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 25% arvosanasi laskee yhdellä numerolla. Jos olet poissa opetuskerroilta yli 50%, opintojakso hylätään.

Learning materials

Sovitaan aina henkilö- tai ryhmäkohtaisesti.

Further information

Oppimisympäristöt määräytyvät toteutuksen mukaisesti.
Lähtötaso ja sidonnaisuudet muihin opintojaksoihin
Vaadittava aiempi osaaminen määräytyy toteutuskohtaisesti.

Go back to top of page